משלוחים לכל הארץ!
שיטות שילוח ברמה הגבוהה ביותר ובתשלום מינימלי
חדש! משלוחים לאותו יום בגוש דן
פרטים נוספים בטלפון 03-6394959
מדריך טמפרטורות למכשיר אידוי קנאביס
הסכמנו כבר כי שיטת האידוי היא הרבה יותר בריאה וגם המחקרים וסקרי שימוש ברחבי העולם (למטרות קנאביס רפואי) מוכיחים שמאודה בריא יותר. אז עכשיו בואו נעשה סדר בתרבות האידוי החדשה, לפניכים מדריך הטמפרטורות המלא, שעושה סדר בכל המונחים וכל מה שצריך לדעת לפני שאתם מאדים. 

חומרים שאנו שואפים דרך וופורייזר

אם התחלתם לאדות קבלו את רשימת התכולה המלאה בכל שאיפה שלכם מהוופורייזר הנייד או הנייח: 

קנבינואידים - אפשר לקרוא לעם "מרכיבי העל" שבתוך הקנאביס. כאן נמצאות מרבית הסגולות הרפואיות שיש לצמח, כולל THC. הפעולה היא כזו: הקנבינואידים נכנסים לגוף, מתקשרים עם המערכת האנדו-קנבינואידית שנמצאת בכל תאי הגוף (ממש כמו תאי עצב) ולכן משפיעים כל כך מהר, ומשמשים גם כמשכך כאבים מצוין. נזכיר כי הקנאבינואידים מתאדים בטווח טמפרטורות הנע בין 220-157 מעלות צלזיוס ולכן ניתן באמצעות שינוי של הטמפרטורה להשתמש באותה תפרחת כדי לטפל בבעיות ותסמינים שונים. היום אנו כבר יודעים להבחין בין מספר קנבינואידים שבטמפ' נמוכות ישפיעו חזק יותר על הפעילות המנטאלית במוח, בעוד טמפ' גבוהות יגרמו להרפיה והשפעה מוגברת בשאר הגוף. 

טרפנים - השם החייתי בעצם מתכוון לחומרים שאחראים על הרייח, הטעם והצבע של החומר. בכל פרי וירק שאתם מכירים קיימים טרפנים, המבדילים בין האבטיח מבפנים ומבחוץ ומעניקים את האדמומיות המפורסמת לעגבנייה. למעשה דובר במולקולות אורגניות פשוטות שניתן לזקק לכדי תרכיזים ותמציות. בקנאביס יש ריכוז גבוהה של טרפנים, והם משתבחים גם בסגולות רפואיות הנוגדות דיכאון וחרדה, יעילים בטיפול בדלקות ומשרות רוגע ונינוחות. 

פלאבונואידים - מדובר בקוצת תרכובות אורגניות הקיימות ברוב הצמחים, הפירות, הירקות והפרחים שמוכרים לכולנו מהירקן השכונים. גם הפלאבונואידים, כמו הטרפנים, תורמים לעיצוב הריח, הצבע והמראה של פרחי הקנאביס, אך הם מתאדים בטמפ' שונות שנעות בין 250-134 מעלות צלזיוס ומכילות סגולות רפואיות רבות. 

שליטה על גובה החום במכשיר וופורייזר

כדי שנהנה מכל החומרים שהזכרנו: קנבינואידים, טרפנים ופלאבונואידים, יש צורך לחמם את התפרחת ולאדות אותם. לשם כך יש צורך במכשיר מיוחד ומיומנות בבחירת הטמפרטורה, שתשפיע על כל אחד מהמרכיבים שהזכרנו בצורה שונה. אם אתם מתחילים בתחום, מומלץ להתחיל עם טמפ' נמוכות ולאט לאט להתאם את ווסת הטמפרטורה במכשיר האידוי לעשב שלכם. השיקול פה הוא אמת הרטיבות של התפרחת. ככל שהיא לחה יותר כך תתאדה לאט יותר ולכן התחילו בטמפרטורות נמוכות. ולהפך: אם התפרחת שלכם יבשה היא יכולה לבעור כבר בטמפ' של 210 מעלות צליוס ואנחנו ממש לא רוצים להגיע לשם. עלו בקפיצות של בין 15-10 מעלות בכל פעם ואל תשכחו לטעום ולהפנים. במכשירים החדשים של וופורייזרים תוכלו למצות באופן מדורג את החומר על ידי הפעלה של תוכניות אוטומטית. כך בדגמים DaVinci דה ווינצ'י אייקיו או - Crafty, המאפשרים שליטה על תכניות האידוי אפילו באמצעות הסלולר שלכם, עם אפליקציה ייעודית. 

מה קורה כשהאדים הופכים לעשן?

אל תהיו שאננים, כאשר אתם מגיעים לטווח טמפ' שנע קרוב ל-220 מעלות צלזיוס הגעתם לרמה שיש סיכוי שהחומר שלכם עודמעט בוער. אתם תראו שהעשן גדול ביחס למינון האדם וזה הזמן להוריד את הטמפרטורה ולהגן על החומר. מומלץ שלא להגיע למצב בערה שיוסיף טעם שרוף לארומה העשירה שמתקבלת באידוי וגם יכול לגרום לנזק בלתי הפיך למכשיר האידוי, הוופורייזר, שלכם וכמובן להוסיף את כל החומרים המזיקים שמהם רצינו להימנע. 

השאר תגובה

שים לב: תגובות צריכות לעבור אישור בטרם פרסומן.