אטמוס קילן אר.איי (Atmos Kiln RA) – וופורייזר נייד

וופורייזר מומלץ | סיגריה אלקטרונית מומלצת | מוצרי עישון

וופורייזר 'אטמוס קילן' הוא מכשיר אידוי נייד המתאים לאידוי שמנים ומיצויים בלבד ולא מכיל יכולת אידוי של תפרחת יבשה. מכשיר זה מיוצר על ידי חברת AtmosSX – חברה אמריקאית המייצרת ומשווקת וופורייזרים נייחים וניידים מארה"ב לאירופה וישראל. וופורייזר 'אטמוס קילן' הוא מכשיר אידוי בעל חיי סוללה ממוצעים, והוא המכשיר הקטן ביותר בסדרת המאיידים הניידים של החברה – מכשיר שנחשב בתור "עט אידוי" גדול ולא בתור מכשיר אידוי נייד בגודל מלא.

המנגנון המכני שמפעיל את מכשיר ה-'אטמוס קילן' הוא אותו מנגנון סטנדרטי בו נעשה שימוש במכשירי וופורייזרים ניידים רבים: גוף חימום גלילי מוארך המחמם תא אידוי קרמי אטום בצורת חלל עגול. אל תוך תא האידוי מכניס המשתמש חומר צמחי, או במקרה של 'אטמוס קילן' שמנים ומיצויים מחומר צמחי בלבד, ובתוכו עובר החומר הצמחי חימום מבוקר עד לטמפרטורה גבוהה של כ-200 מעלות צלסיוס – טמפרטורה שאינה יוצרת עשן או תהליך בעירה, אך מספיקה כדי לאדות חומרים צמחיים מתוך תא האידוי והחוצה אל המשתמש דרך פיית המכשיר. בתהליך האידוי, מאפשר וופורייזר 'אטמוס קילן' למשתמש לספוג אדים של חומרים צמחיים בלבד, ללא עשן או חומרים כבדים שמוכלים בתוכו.

מעטה הציפווי החיצוני שמורכב על גוף מכשיר 'אטמוס קילן' מורכב בפלסטיק פולימרי ומצופה בחומרי איטום תעשייתיים על בסיס קרמי, שהופכים אותו לעמיד לחום המופק מגוף החימום הפנימי שלו. מתחת לציפוי החיצוני של המכשיר, בתוכו קיימת מערכת אידוי חומרים צמחיים. מרכז המערכת הוא בתא אידוי שממנו יוצאים צינורות המזרימים את האדים שנוצרים בתוכו יוצאים מהחומר הצמחי, בדרך אל פיית המכשיר שהיא נקודת היציאה הסופית של האדים. מערכת זו מבודדת כולה בעזרת ציפוי קרמי פנימי העשוי חומר בשם זירקוניה – חומר קרמי עמיד שתפקידו לשמור על אחידות טמפרטורה בכל חלקי המכשיר הפנימיים. תא המילוי הקרמי (קרמיקה לבנה) של מכשיר ה'אטמוס קילן' אליו מוכנס החומר הצמחי המיועד לאידוי, נמצא בחלקו העליון תחת מכסה מוברג. בחלקו הקדמי של המכשיר לא קיימת תצוגת נורות לד המאפיינת מכשירי וופורייזרים ניידים. בצידי המכשיר ממוקמים כפתורי השליטה של המכשיר, המאפשרים למשתמש לשלוט בכל יכולותיו השונות.

מבנהו הפנימי של מכשיר 'אטמוס קילן' מצופה בחומר הנקרא זירקוניה – ציפוי מגן שנועד לספק לסילון האדים המופקים מתא האידוי נתיב עמיד אל פיית המכשיר. זירקוניה הוא חומר קרמי בבסיסו העמיד לטמפרטורה גבוהה במיוחד, והוא עמיד יותר מסוגים שונים של קרמיקה פשוטה וחזק יותר מבחינת מבנה פיזיקלי – בעל נטייה פחותה להתפרקות חומרית.

מילוי המכשיר בשמן או שעווה (מיצוי קנאביס רפואי) הוא תהליך המתבצע בשלושה שלבים: הסדרת מכסה תא החימום, זילוף המיצוי אל תוך תא האידוי והחזרת המכסה למקומו. לאחר מילוי המכשיר ניתן להשתמש בו ולהדליק אותו על ידי חיבורו לסוללה (הברגה תחתונה) ולחיצה מהירה ונשנית (5 לחיצות מהירות) על כפתור ההפעלה הראשי תוך כדי שאיפה ארוכה מהמכשיר. לאחר שהמכשיר דלוק, 5 לחיצות נוספות משמשות כדי לכבות אותו.

מכשיר 'אטמוס קילן' הוא מכשיר וופורייזר נייד ולא נייח, והוא לא דורש חיבור לחשמל אלא לצורך טעינת הסוללה שלו – סוללה המכילה עד 2 שעות הפעלה רציפה או 10 שעות של פעילות חלקית בהיקף מצומצם. המכשיר נטען באמצעות חיבור MICRO USB כך שניתן לטעון אותו בכל מקום.

אורך תקופת אחריות היצרן על מכשירי 'אטמוס קילן' עומדת בממוצע על כשנה עד שנתיים והיא תלויה במשווק המורשה או ביצרן ממנו נקנה המוצר.

מפרט טכני – וופורייזר אטמוס קילן אר.איי (Atmos Kiln RA)

 • מידות המכשיר 11.3 ס"מ / 2 ס"מ
 • זמן חימום מלא בשניות: 60 שניות לתחילת פעילות
 • זמן טעינה מלאה בדקות: 120 דקות טעינה רצופה
 • קיבולת תא האידוי: 0.2 גרם של חומר צמחי
 • טמפרטורה מקסימלית: 205 מעלות צלסיוס
 • משקל המכשיר: 180 גרם

ערכה בסיסית של Atmos Kiln RA – מה בפנים?

הערכה הבסיסית המשווקת עם וופורייזר Atmos Kiln RA כוללת את האלמנטים הבאים:

 • מכשיר אידוי Atmos Kiln RA (מידות המכשיר – 11.3 ס"מ X 2 ס"מ)
 • פיה קרמית
 • מטען וכבל USB לטעינת המכשיר
 • מברג לתחזוקת המכשיר
 • כלי מילוי לשמנים ומיצויים
 • מדריך למשתמש במספר שפות