האם פילטר פחם מתאים לעישון קנאביס?

וופורייזר מומלץ | סיגריה אלקטרונית מומלצת | מוצרי עישון

פילטר פחם הוא אביזר עישון שתפקידו לסנן את כל החומרים המזיקים שבסיגריות ולכן אחד האדם עלול לחשוב שהוא יסנן דברים מיותרים גם בעת עישון ג'וינט.

לפני שאתם מבררים האם פילטר פחם מתאים לעישון קנאביס, חשוב שתדעו מה זה בדיוק פילטר פחם, איך הוא עובד ומה ההשפעה שלו על שריפה של חומרים אחרים.

האם פילטר פחם מתאים לצריכת קנאביס?

פילטר פחם בנוי בתור צינור קשיח שעשוי מסוג קשיח במיוחד של קרטון ביצוע, ולכן הוא מעט דומה לפילטר פורצלן אבל מעט יותר רך ולא מלא אלא מחורר ומכיל בתוכו את החומר שעושה את העבודה. בתוך הצינור ישנן מאות כדוריות פחם קטנטנות שיחדיו יוצרות מעין צינוריות ארוכות של פחם לכל אורכו של הפילטר, והן סופחות החוצה כל חומר אורגני מזהם שקיים בעשן החולף על פיהן.

הסיבה בגינה פילטר פחם מתאים לעישון קנאביס היא בשל סוג החומרים הפעילים שקיימים בקנאביס. מדובר בשני חומרים פעילים עיקריים בשם THC ו-CBD, אשר שניהם בעלי מבנה מולקולרי שונה לחלוטין מאלו של החומרים שאותו פילטר פחם מיועד לעצור, כמו למשל פיח, זפת או פחמן חד חמצני. מכיוון שחומרים אלו מסוננים החוצה מתוך העשן אבל החומרים הפעילים שיש בתוך הקנאביס אינם מסוננים החוצה ואינם נספגים בפילטר.

פילטר פחם מתאים לצריכת קנאביס, אבל יש לציין כי הוא עלול לסנן מעט מהחומר הפעיל שמתאדה מהג'וינט. מכיוון שהחומר הצמחי כולו נשרף במקרה של הדלקת ג'וינט, שלא כמו באידוי, חלק מהחומר הפעיל שקיים בקנאביס הטרי הולך לאיבוד בכל מקרה, וייתכן כי בגלל הפילטר ילך לאיבוד חלק קטן נוסף.