5 מדינות עם חוקי קנאביס מחמירים

וופורייזר מומלץ | סיגריה אלקטרונית מומלצת | מוצרי עישון

בשנים האחרונות היחס לצמח הקנאביס השתנה מן הקצה אל הקצה, והפרח הפופלארי הפך להיות חוקי במדינות מסוימות ומדינות אחרות, ובינן ישראל, אימצו מדיניות של חוסר הפללה למשתמשי קנאביס.

יחד עם זאת, מהפכת הקנאביס המשתוללת בעולם המערבי פסחה על מספר מדינות. במדינות אלו עישון הקנאביס אסור בתכלית האיסור הואו עלול לגרור עונשים כבדים מאוד כולל עונשי מאסר ממושכים. ריכזנו רשימה של חמשת המדינות עם מדיניות הכי פחות סובלנית כלפי שימוש בקנאביס וצרכני קנאביס:

1. סין

סין היא המדינה עם מדיניות הסמים הנוקשה ביותר בעולם. המעצמה המזרחית מוציאה  להורג אלפי אזרחים סינים בכל שנה. חוקי המדינה מחייבים בהוצאה להורג כל מי שנמצא אשם בסחר בסמים. כך, אלפי אנשים מוצאים להורג על עבירות סמים בכל שנה בסין. למרות שרובם מוצאים להורג על סחר בסמים קשים כמו הרואין ומת'אמפיטמינים, גם על עבירת סחר במריחואנה "זוכים" בגזר הדין הקיצוני. אחזקה של מעל ל-28 גרם מריחואנה תהפוך אותכם לסוחרים ולא תוכלו להתחמק מהעונש. אם אתם שואלים אותנו, עדיף להימנע, במיוחד לאור העובדה שאיכות המריחואנה שם היא לא מהטובות בעולם.  

2. סינגפור 

מדינה נוספת שמחזיקה במדיניות סמים נוקשה מאוד היא סינגפור. אמנם סינגפור עושה רושם של מדינה מערבית מתקדמת, עם מטרופולין מרשים שכולל גורדי שחקים רבים וטכנולוגיה בכל מקום, אך בכל הקשור לסמים היא עדיין מחזיקה במדיניות שמתאימה לימי הביניים. אחזקה של כמות קטנה של מריחואנה יכולה לכלוא אתכם ל-10 שנים (!). גם פה, איכות החומר כל כך ירודה, שעדיף להימנע ולא לקחת את הסיכון למאסר ממושך.

3. איחוד אמירויות ערב 

באמירות הנפט המאוד עשירה השוכנת במפרץ הפרסי, מאוד מומלץ להימנע מעישון וכמובן מסחר במריחואנה. עישון יכול להביא למאסר ממושך, וסחר יכול להביא לגזר דין מוות. לפני מספר שנים נתפסו צעיר בריטי וצעיר סורי עם כמות של כ-20 גרם מריחואנה באמירות. השניים הואשמו בסחר ונידונו למוות. ואם זה אל מספיק, צעיר בריטי שהרשויות מצאו עליו פירור של מריחואנה, במשקל 0.003 גרם (!!!), נידון ל-4 שנות מאסר בכלא. לא צוחקים שם באיחוד אמירויות ערב…

4. דרום קוריאה

עוד מדינה מתקדמת במזרח שחסרת סבלנות כלפי עישון מריחואנה. המדינה כל כך לא סבלנית, שאם אתה אזרח דרום קוריאני ועישנת מחוץ לגבולות המדינה, אתה עלול להיכלא ולהיקנס. כן, מה ששמעתם: המדינה מבצעת בדיקות שתן ובדיקות ד.נ.א. בשיער שמבקשות להוכיח שימוש במריחואנה, גם אם הוא נעשה מחוץ למדינה.

5. סוריה

אם יש לכם כוונות להגיע לסוריה (ולא קוראים לכם איתי אנג'ל) אז אתם כבר בבעיה. אבל אם בכל זאת אתם מתכננים טיול למדינה שסועת הקרבות, כדי שתדעו ששימוש במריחואנה יכול להביא למאסר עולם, ללא אפשרות חנינה.

אז לסוריה כנראה שלא תגיעו בקרוב, אבל לאחת מארבעת המדינות האחרות דווקא ייתכן שתגיעו, בין אם כתיירים ובין אם במסגרת נסיעת עבודה (במיוחד לדרום קוריאה או סינגפור). אם אכן התגלגלתם לאחת המדינות הללו, אל תשכחו את מה שקראתם פה, ותתאפקו. אף אחד עוד לא מת מכמה ימים בלי שאכטה, אבל משאכטה במדינה הלא נכונה דווקא כן…