מה ההבדל בין וופורייזר לסיגריה אלקטרונית?

וופורייזר מומלץ | סיגריה אלקטרונית מומלצת | מוצרי עישון

מוצרי קנאביס רפואי שונים דורשים שימוש בסוגים שונים של מוצרי צריכה לקנאביס רפואי. מוצרי צריכה אלו כוללים בין היתר שני מוצרים – וופורייזר (מכשיר אידוי) וסיגריה אלקטרונית – שלעיתים מתבלבלים צרכנים ביניהם, אך בפועל הם שני מכשירים שונים הנבדלים זה מזה.

שני המוצרים הללו אמנם דומים במבנם הכללי ובעיקרון הפיזיקלי עליו הם מבוססים ופועלים, אך הם נבדלים זה מזה בכמה מאפיינים מהותיים בגינם נפרדות מטרות השימוש העיקריות בשני המכשירים הללו. מדובר בהבדלים מהותיים בגינם לא ניתן להתייחס אל שני המכשירים הללו כאל מכשיר זהה בעל שני דגמים נפרדים.

להלן מידע על ההבדל בין וופורייזר לסיגריה אלקטרונית, ועל השימושים השונים שמתאימים לכל אחד מהם:

ההבדלים בין וופורייזר לסיגריה אלקטרונית

ההבדל העיקרי בין וופורייזר לסיגריה אלקטרונית הוא הייעוד העיקרי של המוצר: אידוי תפרחת קנאביס או שמנים אל מול אידוי של נוזלים ייעודיים בלבד. כלומרף כל אחד מהמכשירים הללו מתאים לצורה שונה של צריכת קנאביס רפואי. וופורייזר הוא מוצר צריכה המתאים לשימוש בתפרחת קנאביס רפואי וגם בשמנים ומיצויים המופקים מקנאביס רפואי, בעוד סיגריה אלקטרונית מיועדת אך ורק לשימוש בנוזלים ייעודיים, ללא שימוש בנוזלי אידוי גנריים או בשמנים ומיצויים המופקים מצמח הקנאביס, אלא על בסיס גליצרול או כל חומר המשמש בסיס להכנת נוזלים לסיגריה אלקטרונית – כלומר, סיגריה אלקטרונית משמשת רק לאידוי של נוזלי סיגריה אלקטרונית בלבד.

הבדל נוסף בין וופורייזר לסיגריה אלקטרונית הוא במנגנון הפעולה שלהם ובמטרה העיקרית שהוא מיועד להשיג. המנגנון המכני של וופורייזר מתאים לחימום תפרחת או מיצוי צמחי בתוך תא קרמי אטום עד לטמפרטורה ייעודית, מה שגורם להפקת זרם אדים המכיל בין היתר חומרים פעילים. המנגנון של סיגריה אלקטרונית מיועד כדי לחמם נוזלים ייעודיים (מבוססי גליצרול) ואינו מתאים לחימום של חומרים אחרים. המטרה העיקרית של כל אחת ממוצרי הצריכה הללו היא אחרת, ולכן רק וופורייזר מתאים לשימוש במוצרי קנאביס רפואי.

הבדל נוסף בין וופורייזר לסיגריה אלקטרונית הוא היעדר הגרסה השולחנית של הסיגריה לעומת קיומה במקרה של וופורייזר – כלומר וופורייזר קיים בגרסה נייחת ואילו סיגריה אלקטרונית לא. ישנו מכשיר הנקרא וופורייזר נייח (שולחני) שהוא הגרסה הגדולה יותר של המכשיר הנייד הדומה לסיגריה אלקטרונית. וופורייזר שולחני מיועד לעבודה במסגרת פעילות קבועה יותר עם כמויות גדולות יותר של חומר לעומת הגרסה הניידת והקטנה יותר שפועלת על סוללה מוגבלת במקום על חיבור ישיר לרשת החשמל, בעיקר למטרה של טיפול רפואי אינטנסיבי יותר. בהיבט זה, וופורייזר שולחני משרת מטרה שלא קיימת לה מקבילה עבור סיגריה אלקטרונית.

בזכות ההבלדים הללו, סיגריה אלקטרונית היא לא וופורייזר ולהפך. מכשירים אלו נבדלים זה מזה לחלוטין, למרות המיון היחסי בחלק מהמאפיינים שלהם. השימוש בסיגריה אלקטרונית הוא מוגבל הרבה יותר ואילו השימוש בוופורייזר הוא יותר מכוון ומדויק, ואינו כולל אפשרויות אחרות שאינן טיפוליות, שכן קיימות בסיגריה אלקטרונית. בין האפשרויות הללו ניתן למנות נוזלים מועשרים בטעמים ובריחות עבור סיגריה אלקטרונית, שאין אפשרות לעשות בהם שימוש עם וופורייזר. שימוש מסוג זה מאפיין סיגריה אלקטרונית בלבד, וניתן להשיג אותו על ידי רכישת חומרי טעם וריח ייעודיים לסיגריה אלקטרונית הנמכרים בחנויות ממכר ייעודיות.

מלבד הבדלים אלו, סיגריה אלקטרונית זהה בבסיסה למכשיר וופורייזר נייד בעל סוללה חזקה, ונבדלת ממנו בעיקר בהיבטים של עיצוב, רכיבים פעילים עיקריים ומבנה פיזי של תא החימום העיקרי במכשיר. בהיבטי שימוש, סיגריה אלקטרונית מתפקדת בדיוק כמו מכשיר וופורייזר נייד.

כתיבת תגובה