מי-פוד (Mi-Pod) – סיגריה אלקטרונית

'מי-פוד' היא סיגריה אלקטרונית (מכשיר איוד הנקרא באנגלית Vape) ניידת המיועדת לאידוי נוזלים מיוחדים המתאימים לאידוי בחימום בטמפרטורה גבוהה, המיוצרת על ידי חברת Mi-one שמשווקת סדרת מכשירי אידוי ואיוד ניידים מארה"ב. הסיגריה האלקטרונית 'מי-פוד' היא מכשיר איוד בעל חיי סוללה ארוכים יחסית אך למרות הסוללה המרשימה שלו, משקלו קל יחסית וגדולו לא גדול במיוחד בממוצע לסיגריות אלקטרוניות אחרות.

המנגנון הטכני שמפעיל סיגריה אלקטרונית 'מי-פוד' עובד לפי הסטנדרט בתחום של מכשירי סיגריה אלקטרונית: גוף חימום מוארך בצורת גליל שמשמש כדי לחמם את תא אידוי הנוזל שעשוי מחומר קרמי או ממתכת. לתוך תא האידוי מוכנס הנוזל הייעודי (נבוסס גליצרין ומים), ולאחר סגירת תא האידוי והתחלת פעולת המכשיר, נוזל האידוי עובר תהליך של חימום מבוקר עד לטמפרטורה גבוהה של כ-260 עד 280 מעלות צלסיוס – תהליך שלא יוצר עשן או בעירה אבל כן לגרום לאידוי של מים וחומרים צמחיים מתוך נוזל האידוי בתהליך זה, מאפשרת סיגריה אלקטרונית 'מי-פוד' אידוי של חומרים צמחיים (מומסים) ומים בלבד, ללא עשן או כל חומר מזיק אחר שקשור לתהליך העישון.

החלק החיצוני של סיגריה אלקטרונית 'מי-פוד' עשוי פלסטיק פולימרי קשיח שמצופה שבכבה דקה של חומר איטום על בסיס קרמי או בסיס כימי עמיד דומה, אשר עליו מורכב לעיתים פאנל צבעוני. מתחת למעטה הקשיח של המכשיר קיימת מערכת עדינה יותר שתפקידה אידוי הנוזל, אשר מורכבת מתא האידוי, אשר מסביבו קיימת צנרת זכוכית המיועדת להובלת אדים המופקים מהנוזל המתאדה. מערכת אידוי הנוזל מבודדת כולה בעזרת ציפוי קרמי פנימי העשוי חומר בשם זירקוניה – חומר שתפקידו לווסת את אחידות הטמפרטורה וחלוקתה דרך תא האידוי בעת תהליך החימום של נוזל האידוי. תא המילוי של סיגריה אלקטרונית 'מי-פוד' המכיל את נוזל האידוי נמצא בחלקו האמצעי של המכשיר.

הצד הפנימי של סיגריה אלקטרונית 'מי-פוד' מצופה בחומר עמיד דמוי זירקוניה שמשמש לציפוי זכוכית – זהו ציפוי מגן שתפקידו לספק לסילון האדים המופקים מתא האידוי, נתיב עמיד שלא יפגע במורכבותם הכימית, טעמם או ריחם.

מילוי המכשיר בנוזל אידוי מתבצע בתהליך פשוט: הסדרת מכסה תא החימום, זילוף המיצוי אל תוך תא האידוי והחזרת המכסה למקומו. המילוי מתבצע ישר למחסנית (נקראת "פוד") ולכן יש להשתמש בבקבוק פלסטיק עם זרבובית. לאחר מילוי המכשיר והמתנה של כ-10 דקות, הפעלתו מתבצעת על ידי לחיצה מהירה ונשנית (5 לחיצות מהירות) על כפתור ההפעלה הראשי תוך כדי שאיפה ארוכה מהמכשיר. לאחר שהמכשיר דלוק, 5 לחיצות נוספות משמשות כדי לכבות אותו.

'מי-פוד' היא סיגריה אלקטרונית ניידת ולא מכשיר איוד נייח, ולכן היא אינה דורשת חיבור לחשמל אלא לצורך טעינת הסוללה שלו – סוללה המכילה עד 2 שעות הפעלה רציפה או 10 שעות של פעילות חלקית בהיקף מצומצם. המכשיר נטען באמצעות חיבור MICRO USB כך שניתן לטעון אותו בכל מקום.

אורך תקופת אחריות היצרן על מכשירי 'מי-פוד' עומדת בממוצע על כשנה עד שנתיים והיא תלויה במשווק המורשה או ביצרן ממנו נקנה המוצר.

מפרט טכני – סיגריה אלקטרונית מי פוד (Mi-Pod)

שיטת מילוי: עצמאית ניתן לשלוט במכות הניקוטין, בטעם ובכמות המדויקת שנצרכת

קיבולת תא האידוי: 2 פודים של 2 מ"ל, עד 5 מילויים לכל פוד

מידות המכשיר (נפח): 6 ס"מ / 5.1 ס"מ / 1.35 ס"מ

זמן חימום מלא בשניות: 30 שניות לתחילת פעילות

זמן טעינה מלאה בדקות: 45 דקות טעינה רצופה

טמפרטורה מקסימלית: 280 מעלות צלסיוס

ערכה בסיסית של Mi-Pod – מה בפנים?

הערכה הבסיסית המשווקת עם סיגריה אלקטרונית Mi-Pod כוללת את האלמנטים הבאים:

1 x מכשיר איוד Mi-Pod
1 x מטען וכבל USB לטעינת המכשיר
2 x פודים למילוי
1 x מדריך למשתמש במספר שפות