ג'ול (JUUL) – סיגריה אלקטרונית

הסיגריה האלקטרונית שנקראת 'ג'ול' היא מכשיר איוד (Vape) נייד המיועד לאיוד נוזלים ייעודיים בלבד, המיוצר על ידי חברת 'JUUL Labs INC' שמשווקת מכשירי אידוי ואיוד ניידים מניו יורק שבארה"ב לאירופה וישראל. סיגריה אלקטרונית 'ג'ול' (מכשיר הדגל, נקרא על שם החברה) היא מכשיר איוד בעל חיי סוללה בינוניים אך עם הטענה מהירה, כאשר גודל המכשיר כולו נחשב לדקיק ומעט ארוך בממוצע לקטגוריה של סיגריות אלקטרוניות.

המנגנון המכני המרכזי שמפעיל סיגריה אלקטרונית 'ג'ול' פועל בהתאם לתקן הרגיל לפיו עובדים מכשירי סיגריה אלקטרונית ואיוד בכלל: גוף חימום מוארך בצורת גליל שנעשה בו שימוש לחימון נוזל ייעודי המוכנס לתא האידוי, שעשוי לעיתים להיות בנוי מחומר קרמי ולא רק ממתכת. לתא זה מוכנס נוזל האידוי בטרם תחילת החימום ובתוכו הוא מתחמם בתהליך מבוקר בטמפרטורה של כ-260 עד 280 מעלות צלסיוס במטרה למצות ממנו את החומרים שקיימים בו וניתנים לשאיפה. תהליך מיצוי בטמפרטורה זו אינו יוצר עשן או תהליך בעירה אלא מספיקה רק כדי לגרום לאידוי של מים וחומרים צמחיים מתוך נוזל האידוי המתאדה מהחימום. בתהליך זה, מאפשרת סיגריה אלקטרונית 'ג'ול' אידוי של חומרים צמחיים (מומסים) ומים בלבד, ללא עשן או חומרים כבדים שמוכלים בתוכו.

צידה החיצוני של סיגריה אלקטרונית 'ג'ול' מורכב מפלסטיק פולימר המצופה בחומר תעשייתי לאיטום קרמי שנועד למנוע מחום להגיע אל ידו של המשתמש. מתחת למעטה החיצוני הדקיק של המכשיר, קיימת בתוכו מערכת אידוי חומרים נוזליים שמרכזה בתא האידוי, אשר מסביבו מורכבת צנרת זכוכית קצרה המיועדת להובלת אדים המופקים מהנוזל המתאדה החוצה אל פיו של המשתמש. מערכת איוד זו מבודדת בעזרת ציפוי קרמי פנימי העשוי חומר בשם זירקוניה, המסייע לשמור על אחידות הטמפרטורה וחלוקתה דרך תא האידוי בעת תהליך החימום של נוזל האידוי מתוך הקפסולה הייעודית.

צידה הפנימי של סיגריה אלקטרונית 'ג'ול' מצופה בחומר ציפוי קרמי דמוי זירקוניה המשמש לציפוי זכוכית – זהו ציפוי מגן שנועד לספק לסילון האדים המופקים מתא האידוי נתיב עמיד שלא יפגע במורכבותם הכימית, טעמם או ריחם.

מילוי מכשיר 'גול' בנוזל אידוי מתבצע על ידי הסדרת מכסה תא החימום, זילוף המיצוי אל תוך תא האידוי והחזרת המכסה למקומו. למילוי המחסנית יש להשתמש בבקבוק פלסטיק עם זרבובית. במידה והנוזל מגיע בבקבוק זכוכית עם טפטפת יש להעבירו לבקבוקון פלסטיק קטן. לאחר מילוי המכשיר והמתנה של כ-10 דקות, הפעלתו מתבצעת על ידי לחיצה מהירה ונשנית (5 לחיצות מהירות) על כפתור ההפעלה הראשי תוך כדי שאיפה ארוכה מהמכשיר. לאחר שהמכשיר דלוק, 5 לחיצות נוספות משמשות כדי לכבות אותו.

'ג'ול' היא סיגריה אלקטרונית ניידת ולא מכשיר נייח, ולכן היא אינה דורשת חיבור לחשמל אלא לצורך טעינת הסוללה שלו – סוללה המכילה עד 2 שעות הפעלה רציפה או 10 שעות של פעילות חלקית בהיקף מצומצם. המכשיר נטען באמצעות חיבור MICRO USB כך שניתן לטעון אותו בכל מקום.

אורך תקופת אחריות היצרן על מכשירי 'ג'ול' עומדת בממוצע על כשנה עד שנתיים והיא תלויה במשווק המורשה או ביצרן ממנו נקנה המוצר.

מפרט טכני – סיגריה אלקטרונית ג'ול (JUUL)

מידות המכשיר: 9.48 ס"מ / 1.51 ס"מ

שיטת מילוי: קפסולות מוכנות מראש

קיבולת תא האידוי: קפסולת טעם בודדת של JUUL

טמפרטורה מקסימלית: 280 מעלות צלסיוס

זמן חימום מלא בשניות: 40 שניות לתחילת פעילות

זמן טעינה מלאה בדקות: 90 דקות טעינה רצופה

ערכה בסיסית של JUUL – מה בפנים?

הערכה הבסיסית המשווקת עם סיגריה אלקטרונית JUUL כוללת את האלמנטים הבאים:

1 x מכשיר איוד JUUL
1 x מטען וכבל USB לטעינת המכשיר
1 x מדריך למשתמש במספר שפות