מיניפיט (MiniFit) – סיגריה אלקטרונית

סיגריה אלקטרונית מדגם 'מיניפיט' היא מכשיר איוד (Vape) נייד קליל בצורה גלילית (אופיינית לסיגריות אלקטרוניות) המיועד עבור פעולה של איוד נוזלים ייעודיים. מכשיר 'מיניפיט' מיוצר על ידי חברת 'JustFog' המשווקת סדרת מכשירי איוד ניידים מארה"ב, והוא נמכר לא רק בישראל אלא גם באירופה. סיגריה אלקטרונית 'מיניפיט' נחשבת למכשיר איוד בעל חיי סוללה ממוצעים, כאשר גודל המכשיר הכללי נחשב לממוצע בקטגוריה של סיגריות אלקטרוניות בגודל הנקרא "גודל בוהן" (Thumb size).

המנגנון המכני שמחמם את מכשיר 'מיניפיט' ואחראי לפעולתו המרכזית (חימום עבור איוד) עובד בתצורה סטנדרטית של מכשירי איוד ניידים: גוף חימום גלילי מוארך שמספק חימום מעטפת לתא האידוי המתכתי או הקרמי, לתוכו מוכנס נוזל האידוי. בתא זה, נוזל האידוי עבור תהליך חימום מבוקר במהלכו החום הנפלט מגוף החימום מתחלק בתא באופן שווה בטמפרטורה של עד 280 מעלות צלסיוס, שנועד כדי למצות מתוך נוזל האידוי את החומרים שקיימים בו וניתנים לשאיפה בתצורת סילון אדים. תהליך מיצוי זה אינו יוצר עשן או גורם לבעירה ושריפה של החומר הנוזלי, אלא רק גורם לאידוי מים וחומרים צמחיים מתוך נוזל האידוי המתאדה מהחימום. בתהליך זה, מכשיר 'מיניפיט' מבצע אידוי של חומרים מומסים ומים בלבד, ללא עשן או חומרים כבדים או מסוכנים שעלולים להימצא בתוכו.

מעטה החיפוי של סיגריה אלקטרונית 'מיניפיט' המצוי בצידה החיצוני עשוי מפלסטיק פולימרי קשיח אשר עליו ציפוי של חומר איטום קרמי תעשייתי שמטרתו למנוע מחום לזלוג החוצה ולהגיע אל ידו של המשתמש. מעטה החיפוי נועד כדי להגן על המערכת הפנימית שהנה מערכת עדינה ותפקידה לאדות חומרים פעילים מתוך נוזל האידוי. מרכזה של מערכת זו הוא בתא האידוי והיא ממשיכה בצנרת זכוכית קצרה המורכבת סביבות ומיועדת להובלת אדים המופקים מהנוזל המתאדה. מערכת זו מבודדת כולה בעזרת ציפוי קרמי פנימי המסייע לשמור על אחידות טמפרטורה בכל חלקי המכשיר ועל חלוקה שווה של החום הנפלט מגוף החימום לאורכו ורוחבו של תא האידוי

הצד הפנימי של סיגריה אלקטרונית 'מיניפיט' מצופה גם בחומר דמוי זירקוניה המשמש לציפוי זכוכית – ציפוי זה מיועד כדי לספק לסילון האדים המופקים מתא האידוי, דרך להגיע אל המשתמש (דרך צנרת האידוי) מבלי לעבור ריאקציה עם מתכת או חומר לא עמיד אחר, שעלולה לפגוע במורכבותם הכימית, טעמם או ריחם.

מילוי מכשיר 'מיניפיט' בנוזל אידוי מתבצע על ידי הסרת מכסה תא החימום, זילוף המיצוי אל תוך תא האידוי והחזרת המכסה למקומו. עבור מילוי הפוד יש להשתמש בבקבוק פלסטיק עם זרבובית או בבקבוק זכוכית עם טפטפת. לאחר מילוי המכשיר והמתנה של כ-5 דקות לצורך שקיעת הנוזל, הפעלת מכשיר 'מיניפיט' מתבצעת על ידי לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה הראשי תוך כדי שאיפה ארוכה מהמכשיר. לאחר שהמכשיר דלוק, 5 לחיצות משמשות כדי לכבות אותו.

'מיניפיט' היא סיגריה אלקטרונית ניידת ולא מכשיר נייח, ולכן היא אינה דורשת חיבור לחשמל אלא לצורך טעינת הסוללה שלו – סוללה המכילה עד 2 שעות הפעלה רציפה או 10 שעות של פעילות חלקית בהיקף מצומצם. המכשיר נטען באמצעות חיבור MICRO USB כך שניתן לטעון אותו בכל מקום.

אורך תקופת אחריות היצרן על סיגריות אלקטרוניות 'מיניפיט' עומדת בממוצע על כשנה, אך היא תלויה במשווק המורשה או ביצרן ממנו נקנה המוצר.

מפרט טכני – סיגריה אלקטרונית 'מיניפיט' (MiniFit)

מידות המכשיר: 7 ס"מ / 2.1 ס"מ / 1.5 ס"מ

קיבולת תא האידוי: פוד בנפח 1.5 מ"ל

טמפרטורה מקסימלית: 280 מעלות צלסיוס

שיטת מילוי: פודים ניתנים למילוי חוזר

זמן חימום מלא בשניות: 30 שניות לתחילת פעילות

זמן טעינה מלאה בדקות: 60 דקות טעינה רצופה

ערכה בסיסית של Minifit – מה בפנים?

הערכה הבסיסית המשווקת עם סיגריה אלקטרונית MiniFit כוללת את האלמנטים הבאים:

1 x מכשיר איוד JUUL + סוללה (נפרדת)
1 x מטען וכבל USB לטעינת המכשיר
1 x מדריך למשתמש במספר שפות
3 x פודים להחלפה