סמוק נורד (SMOK Nord) – סיגריה אלקטרונית

סיגריה אלקטרונית מדגם 'סמוק נורד' היא מכשיר איוד (Vape) גלילי נייד (צורה אופיינית למכשירי איוד מקטגוריית סיגריות אלקטרוניות) המיועד לאיוד נוזלים ייעודיים. מכשיר 'סמוק נורד' מיוצר על ידי חברת 'SMOK' המשווקת סדרת מכשירי איוד ניידים מארה"ב לאירופה וישראל. סיגריה אלקטרונית 'סמוק נורד' היא מכשיר איוד בעל חיי סוללה ארוכים במיוחד (1100mAH – לעומת ממוצע של 370mAH בקטגוריה), כאשר גודל המכשיר הכללי נחשב לקטן בקטגוריה של סיגריות אלקטרוניות – גודל הנקרא לרוב "XS Thumb size" ולמעשה זהו אחד המכשירים הקטנים בעולם בקטגוריה של סיגריות אלקטרוניות.

מנגנון החימום המרכזי שמפעיל את סיגריה אלקטרונית 'סמוק נורד' עובד באופן סטנדרטי עבור מכשירי איוד ניידים: מנגון שמבוסס על גוף חימום גלילי מוארך אשר מחמם את כל אורכו ורוחבו של תא האידוי, שעשוי מתכת או קרמיקה. אל תוך תא האידוי מוכנס נוזל האידוי הייעודי, שעובר בתוכו תהליך חימום מבוקר לצורך מיצוי החומרים המומסים שקיימים בו, שמתבצע בטמפרטורה של עד 280 מעלות צלסיוס. תהליך מיצוי זה מתקיים בטמפרטורה בה לא נוצר עשן או בעירה אלא רק נגרם אידוי מים וחומרים צמחיים מתוך נוזל האידוי המתאדה מהחימום, ולכן סילון האדים המופק במהלכו אינו מכיל חומרים מזיקים שעשויים להימצא בתוך עשן שנוצר מבעירה.

הצד החיצוני של סיגריה אלקטרונית 'סמוק נורד' עשוי משכבה דקה של פלסטיק פולימרי עמיד וקשיח, שמרוחה בשכבת ציפוי של חומר איטום קרמי תעשייתי הנועד למנוע מחום לזלוג החוצה אל ידו של המשתמש. הציפוי החיצוני של המכשיר שומר על מערכת אידוי החומרים שקיימת בתוכו: מערכת אופיינית למכשירי איוד שמרכזה בתא אידוי, ממנו יוצאת צנרת זכוכית קצרה המיועדת להובלת אדים המופקים מהנוזל המתאדה. מערכת אידוי פנימית זו מבודדת בעזרת ציפוי קרמי פנימי דמוי זירקוניה, המסייע לשמור על אחידות הטמפרטורה בכל חלקי המכשיר וחלוקתה השוויונות לאורכו ורוחבו של תא האידוי, וכן מונע שבירה או סדיקה של צנרת האידוי שעלול לגרום לליקוי בפעילות המכשיר עקב ירידה בלחץ האוויר הקיים בתוכו.

מילוי וטעינת המכשיר בנוזל אידוי, שהוא מוצר הנמכר בנפרד ואינו משווק כחלק מהערכה הבסיסית של 'סמוק נורד', מתבצע בתהליך פשוט: מסירים את מכסה תא החימון, מזלפים לתוכו את הנוזל ואז סוגרים את המכסה, שמתחבר על ידי חיבור מגנטי. מילוי הפוד צריך להתבצע על ידי שימוש בבקבוק פלסטיק עם זרבובית או בבקבוק זכוכית עם טפטפת. לאחר מילוי המכשיר והמתנה של כ-5 דקות לצורך שקיעת הנוזל, הפעלת מכשיר 'סמוק נורד' מתבצעת על ידי לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה הראשי תוך כדי שאיפה ארוכה מהמכשיר. לאחר שהמכשיר דלוק, 5 לחיצות משמשות כדי לכבות אותו.

'סמוק נורד' היא סיגריה אלקטרונית ניידת ולא מכשיר נייח שדורש חיבור רציף לחשמל, ולכן לאחר טעינה קצרה היא מספיקה לשימוש לאורך מספר שעות של פעולה חלקית או כ-60% מכך בפעולה מלאה. המכשיר נטען באמצעות חיבור MICRO USB כך שניתן לטעון אותו בכל מקום.

אורך תקופת אחריות היצרן על סיגריות אלקטרוניות 'סמוק נורד' עומדת בממוצע על כשנה, אך היא תלויה במשווק המורשה או ביצרן ממנו נקנה המוצר.

מפרט טכני – סיגריה אלקטרונית 'סמוק נורד' (SMOK Nord)

מידות המכשיר: 0.94 ס"מ / 0.3 ס"מ / 0.2 ס"מ

קיבולת תא האידוי: פוד בנפח 2 מ"ל

טמפרטורה מקסימלית: 280 מעלות צלסיוס

שיטת מילוי: פודים ניתנים למילוי חוזר

זמן טעינה מלאה בדקות: 30 דקות טעינה רצופה

זמן חימום מלא בשניות: 30 שניות לתחילת פעילות

ערכה בסיסית של SMOK Nord – מה בפנים?

הערכה הבסיסית המשווקת עם סיגריה אלקטרונית SMOK Nord כוללת את האלמנטים הבאים:

1 x מכשיר איוד SMOK Nord
1 x מטען וכבל USB לטעינת המכשיר
1 x סליל 0.6 אום
1 x סליל 1.4 אום
1 x מדריך למשתמש במספר שפות
1 x פוד מילוי בנפח 3 מ"ל (ללא נוזל מצורף)