10 מיזמים מובילים בעולם הקנאביס

וופורייזר מומלץ | סיגריה אלקטרונית מומלצת | מוצרי עישון

תחום הקנאביס הולך ומתפתח במהירות עצומה. מדינות רבות הפכו את המריחואנה לחוקית לחלוטין, במדינות רבות מונהגת מדיניות אי הפללה לצרכני קנאביס, ובכללם מספר מדינות בארה"ב, ארגנטינה, מקסיקו, אוסטרליה, הודו, בלגיה, גרמניה, איטליה ופורטוגל. לאחרונה לאחר מאבק ציבורי ממושך אושרה גם בישראל חקיקה בנושא ומדיניות אי-ההפללה תקבל תוקף בחודשים הקרובים.

במקביל לשינויים אלו במישור החוקתי, גופים וחברות רבות מבקשות לפתח מוצרים הקשורים בתחום. למרות ההתפתחות המהירה, תחום הקנאביס עוד נמצא בחיתוליו, ולכן מהווה כר פורה ליזמות ופיתוחים מעניינים. כך, יזמות הקנאביס הולכת ותופסת תאוצה בעולם בשנים האחרונות. מאפליקציות ורשתות חברתיות העוסקות במריחואנה, דרך אביזרי ותוספי עישון, ועד שוקולדים המבוססים על קנאביס, תחום הקנאביס כבר הביא לעולם מספר מיזמים מצליחים למדיי:  

Privateer Holdings – פרייבטיר הולדינגס

פרייבטיר הולדינגס היא ככל הנראה מיזם המריחואנה המצליח והמפורסם ביותר בעולם. למעשה מדובר בקרן הון-סיכון העוסקת אך ורק במריחואנה ובמוצרים נלווים ומשלימים למריחואנה. הקרן גייסה כבר עשרות מילוני דולרים, כולל גיוס של 75 מיליון בשנת 2015- הגיוס הגדול ביותר אי פעם לחברה העוסקת במריחואנה.

Bhang Chocolate – באנג שוקולד

המאנצ' האולטימטיבי למעשני קנאביס. באנג שוקולד מייצרת שוקולדים וחטיפי שוקולד המכילים קנאביס, כמו גם שמן קנאביס איכותי. החברה גייסה כבר עשרות מיליוני דולרים, ומתכננת להמשיך ולפתח מוצרים נוספים בשוק הקנאביס.

Wingman – ווינגמן

"ווינגמן – תערובת מעשירה לקנאביס" היא תערובת צמחי מרפא טבעית ללא טבק או ניקוטין הפותחה במיוחד לערבוב עם קנאביס. התערובת מועשרת בטרפנים – רכיבים טבעיים המצויים גם בצמח הקנאביס ונוצרים בטריכומות, אותם חלקים בצמח בהם נוצרים גם הTHC והCBD. הטרפנים מסייעים למצות את הפוטנציאל המצוי בקנאבינואידים ומשפרים את חווית העישון. ווינגמן פותחה ע״י חברת איבנה טכנולוגיות ובשיתוף עם כימאים, מומחים לרפואת צמחי מרפא ומטופלי קנאביס רפואי ישראלים בדגש על טעם עדין וטוב שמתאים בדיוק לחך הישראלית.

Eaze – אייז

אייז היא אפליקציה למשלוחי קנאביס רפואי חוקי לחלוטין בסן פרנסיסקו. החברה מבטיחה שתגיע עד לדלת של הלקוחות תוך 20 דקות במקסימום, ממש כמו דומינוס פיצה של המריחואנה הרפואית אם תרצו. החברה גייסה מעלה ל-1.5 מיליון דולר, וממשיכה לגדול.

Weedmaps – ויד-מפס

מפות מריחואנה, מה יותר פשוט מזה. ויד-מפס היא רשת חברתית עבור משתמשי מריחואנה רפואית. המשתמשים חולקים באפליקציה מידע בנוגע לנקודות החלוקה והמכירה הקרובות אליהם, ויכולים אף לדרג את איכות נקודות החלוקה, רופאים המעניקים אישורים ועוד.

MassRoots- מאס רווטס

עוד רשת חברתית למשתמשי מריחואנה עם קרוב למיליון משתמשים. מאס רוטס הייתה לחברה הראשונה העוסקת במריחואנה ונרשמה למסחר בנאסד"ק.  מאס-רוטס מאפשרת למשתמשיה

לחלוק את חוויותיהם משימוש במריחואנה, כמו גם לחלוק מידע בנוגע לחנויות קרובות לביתם.

Leaf – ליף

עוד אפליקציה כחול לבן. ליף מייצרת מקרר המאפשר גידול אוטומטי של מריחואנה בביתך. המקרר ילווה אותך לאורך כל הגידול ויעדכן אותך בנוגע לרמת האור, הלחות והטמפרטורה בארון, האם צריך להשקות את פרח ועוד, וכל זאת ישירות למכשיר הסלולרי שלך. כמו כן, הארון אמור למנוע ריחות בבית וכמובן לשמור על הגידול באופן מסודר ונקי. 

Palliatech – פאליה-טק

פאליה-טק היא המפתחת מוצרים רפואיים המבוססים על מריחואנה ובראשם תרופות נגד כאבים המסובבות על קנאביס. החברה שמקורה בניו יורק, גייסה כבר מעל עשרה מיליון דולרים, ומפתחת גם מוצרים נלווים לעישון כגון וופוריזר ועוד.   

 Grow Buddy – גראו באדי

גראו באדי מרכזת עבור המגדל הביתי את כל האינפורמציה הנדרשת על מנת לגדל מריחואנה בצורה הטובה ביותר. השיטות הטובות ביותר, הזנים הטובים ביותר, החומרים המזינים הטובים ביותר, ובכלל המון טיפים ועצות לגידול עצמי, והכל במקום אחד.

Aquarius Cannabis – אקוריוס קאנאביס

אקואריוס קנאביס היא למעשה חברת מיתוג ויחסי ציבור לחברות בתחום המריחואנה. החברה מבצעת מחקר, מייעצת ליצרנים ולספקים, מפתחת מוצרים נלווים ומוצרי עזר לעישון מריחואנה, ואף משווקת מוצרים מסויימים. החברה גייסה מעל למיליון דולר והיא גדלה באופן עקבי כבר מספר שנים.