דיינאוואפ אם (Dynavap M) – וופורייזר נייד ללא סוללה

מכשיר האידוי הייחודי (בהתבסס על מנגנון פעילות) 'דיינאוואפ אם' (Dynavap M) הוא מכשיר אידוי נייד חסר סוללה המיועד לאידוי חומר גלם צמחי בלבד, אשר מיוצר על ידי חברת 'Dynavap' אשר מייצרת ומשווקת מכשירי אידוי ניידים מאירופה לארה"ב וישראל. מכשיר האידוי 'דיינאוואפ אם' הוא מכשיר אידוי עשוי מתכת שאינו עושה שימוש בסוללה אלא במקום "מופעל" על ידי חימום חיצוני באש ישירה של מצת. זהו מכשיר וופורייזר קטן ודק יחסית בצורה גלילית מקוצרת, אשר משקלו קל ביותר בהשוואה למוצרים אחרים בקטגוריה, זאת עקב היעדר הסוללה.

מנגנון החימום עליו פועל מכשיר וופורייזר 'דיינאוואפ אם' הוא מנגנון חימום חיצוני שאינו סטנדרטי עבור מכשירי אידוי ניידים, אשר רובם מופעלים על ידי סוללת ליתיום נטענת. במקום סוללה, מנגנון החימום של מכשיר וופורייזר 'דיינאוואפ אם' מבוסס על חימום חיצוני של חלקו התחתון של הוופורייזר, בו נמצא תא האידוי הקרמי, על ידי מצת חיצוני וחשיפה ישירה לאש. בצורה זו מתחממם תא האידוי של המכשיר דרך קירותיו, באופן דומה לתהליך בו מתחמם תא אידוי קרמי של מכשיר וופורייזר רגיל בו נעשה שימוש בסוללה. החומר הצמחי שהוכנס אל תא האידוי מתחמם מהחשיפה העקיפה לחום האש אך אינו נחשף לאש באופן ישיר, מה שמונע ממנו להישר או לפלוט עשן ותוצרי שריפה אחרים. תוך חשיפה ממוזערת זו לאש דרך קירות התא, עובר החומר הצמחי תהליך של חימום מבוקר עד לטמפרטורה גבוהה של כ-240 מעלות צלסיוס – תהליך בטמפרטורה בה לא נוצר עשן ולא מתרחשת בעירה אלא רק אידוי מים וחומרים צמחיים מתוך החומר הצמחי הקמל. בתהליך חימום זה, מאפשר וופורייזר 'דיינאוואפ אם' אידוי של חומרים צמחיים בלבד, ללא עשן או חומרים מזיקים שקיימים בו.

מכשיר 'דיינאוואפ אם' מיוצר באירופה ולכן עשוי מחומרים התואמים את התקן האירופי לייצור חומרים עמידים לחימום ושימוש ממושך וחשיפה לאש. חלקו החיצוני של המכשיר עשוי מתכת אל חלד בשילוב פלסטיק פולימרי קשיח ועמיד לאש. מתחת למעטה המתכתי הקשיח של המכשיר, ישנה מערכת עדינה לאידוי חומרים בגרסה מצומצמת יחסית לעומת הממוצע בקרב מכשירי אידוי ניידים – זוהי מערכת שמרכזה בתא אידוי אשר ממנו יוצאת צנרת זכוכית קצרה אל כיוון פיו של המשתמש. המערכת שקיימת במכשיר 'דיינאוואפ אם' מרוחה בציפוי מבודד על בסיס קרמי אשר מסייע לשמור על אחידות הטמפרטורה וחלוקתה השווה לאורכו ורוחבו של תא האידוי. תא המילוי הקרמי המצומצם של מכשיר 'דיינאוואפ אם' אליו מוכנס חומר הגלם הצמחי נמצא בחלקו האמצעי תחת מכסה מתברג.

חלקו הפנימי של מכשיר 'דיינאוואפ אם' מצופה כולו בחומר ציפוי קרמי תעשייתי דומה – ציפוי מגן שתפקידו לספק לאדים שיוצאים מתא האידוי "נתיב" (דרך הובלה) עמיד שלא יפגע במורכבותם הכימית, טעמם או ריחם. ציפוי זה עשוי חומר קרמי בבסיסו אשר עמיד לטמפרטורה גבוהה במיוחד, יותר מאשר מסוגים שונים של קרמיקה פשוטה.

מילוי המכשיר בחומר גלם צמחי (אין תאימות לאידוי שמנים ומיצויים) מתבצע על ידי הסדרת מכסה תא החימום, הכנסה זהירה של חומר הגלם הגרוס אל תוך תא האידוי והברגה של המכסה למקומו. לאחר מילוי המכשיר, חימום החומר מתבצע על ידי שימוש במצת חיצוני וחשיפה של חלקו התחתון של המכשיר לאש ישירה.

אורך תקופת אחריות היצרן על מכשירי 'דיינאוואפ אם' עומדת בממוצע על כשנה עד שנתיים והיא תלויה במשווק המורשה או ביצרן ממנו נקנה המוצר.

מפרט טכני – וופורייזר דיינאוואפ אם (Dynavap M)

מידות המכשיר: 17.5 ס"מ / 2.5 ס"מ

משקל המכשיר: 80 גרם

קיבולת תא האידוי: 0.1 גרם של חומר צמחי בלבד

זמן חימום מלא בשניות: 10 שניות לתחילת פעילות

טמפרטורה מקסימלית: 260 מעלות צלסיוס

ערכה בסיסית של Dynavap M – מה בפנים?

הערכה הבסיסית המשווקת עם וופורייזר Dynavap M כוללת את האלמנטים הבאים:

1 x מכשיר אידוי Dynavap M
1 x פיה חלופית