פוקוסוייפ פרו (Focusvape Pro) – וופורייזר נייד

מכשיר האידוי 'פוקוסוייפ פרו' הוא וופורייזר נייד אשר מיועד לאידוי של חומר גלם צמחי (בלבד, ללא אידוי מיצויים) אשר מיוצר באירופה על ידי חברת 'Focusvape' המתמחה בייצור ושיווק מכשירי אידוי ניידים לארה"ב וישראל. מכשיר האידוי 'פוקוסוייפ פרו' הוא וופורייזר גדול יחסית לממוצע ויש לו מבנה רחב, למרות שמשקלו לא גבוה מהממוצע בקטגוריה, ובנוסף יש לו חיי סוללה ועוצמת סוללה ממוצעים.

מכשיר וופורייזר 'פוקוסוייפ פרו' פועל באמצעות מנגנון חימום סטנדרטי הקיים בקרב מכשירי אידוי ניידים רבים, אשר אופן פעילותו הוא פשוט: החימום מתבצע באמצעות מנגנון חימום גלילי מוארך אשר מחמם את תא האידוי הקרמי (עשוי לעיתים מתכת או סגסוגת) אשר לתוכו נכנס חומר הגלם הצמחי לפני תחילת תהליך החימום. בתא האידוי עובר החומר הצמחי תהליך של חימום מבוקר עד לטמפרטורה גבוהה של כ-220 מעלות צלסיוס – טמפרטורה בה לא נוצר עשן ובה אין בעירה אלא רק עידוד אידוי מים וחומרים צמחיים מתוך החומר הצמחי הקמל מתהליך החימום. בתהליך זה מאפשר וופורייזר 'פוקוסוייפ פרו' אידוי של חומרים צמחיים בלבד, ללא עשן או חומרים מזיקים שעשויים להיות מוכלים בו.

מכשיר אידוי 'פוקוסוייפ פרו' מיוצר באירופה ולכן עשוי רק מחומרים התואמים את כל תקני הייצור האירופאיים הנוגעים לפיקוח על ייצור חומרים עמידים לחימום. בהתאם לתקנים אלו, חלקו החיצוני של המכשיר עשוי פלסטיק פולימרי קשיח ומצופה בשכבה של חומרי איטום תעשייתיים על בסיס קרמי. מתחת למעטה החיצוני קיימת מערכת אידוי חומרים שמרכזה תא האידוי, אשר מוקף בצנרת זכוכית המיועדת להובלת אדים עד לפיה ממנה שואף אותם המשתמש. כל המערכות בגוף מכשיר 'פוקוסוייפ פרו' מבודדות בעזרת ציפוי קרמי העשוי חומר בשם זירקוניה – חומר אשר מסייע לשמר אחידות טמפרטורה וחלוקה שווה שלה דרך תא האידוי. תא המילוי הקרמי של מכשיר 'פוקוסוייפ פרו' אליו מוכנס חומר הגלם הצמחי נמצא בחלקו התחתון, כאשר בחלקו הקדמי התחתון לא קיימת תצוגת נורות לד המאפיינת מכשירי וופורייזרים ניידים.

צידו הפנימי של מכשיר 'פוקוסוייפ פרו' וכל מערכת אידוי החומרים ששוכנת בתוכו מצופים בחומר ציפוי קרמי תעשייתי דומה – ציפוי אשר מספק הגנה ומאפשר לאדים שיוצאים מתא האידוי להגיע לפיו של המשתמש מבלי לבוא במגע עם חומר זר ומגיב שעשוי לפגוע במורכבותם הכימית, טעמם או ריחם. ציפוי זה עמיד לטמפרטורה גבוהה במיוחד, יותר מאשר מסוגים שונים של קרמיקה פשוטה, וכן עמיד לשימוש ממושך לטווח הארוך.

טעינת מכשיר 'פוקוסוייפ פרו' בצמחי מרפא גרוסים או כל חומר גלם צמחי (אין תאימות לאידוי שמנים ומיצויים) אחר מתבצעת על ידי הסדרת מכסה תא החימום, הכנסה של חומר הגלם הגרוס אל תוך תא האידוי והחזרת המכסה למקומו. לאחר מילוי המכשיר, הפעלתו מתבצעת על ידי לחיצה מהירה ונשנית (5 לחיצות מהירות) על כפתור ההפעלה הראשי תוך כדי שאיפה ארוכה מהמכשיר. לאחר שהמכשיר דלוק, 5 לחיצות נוספות משמשות כדי לכבות אותו.

מכשיר 'פוקוסוייפ פרו' הוא מכשיר וופורייזר נייד ולא נייח, ולכן הוא אינו דורש חיבור ישיר לחשמל לצורך פעילות שוטפת, אלא לצורך טעינת הסוללה שלו – סוללה המכילה עד 2 שעות הפעלה רציפה או 10 שעות של פעילות חלקית בהיקף מצומצם. המכשיר נטען באמצעות חיבור MICRO USB כך שניתן לטעון אותו בכל מקום.

אורך תקופת אחריות היצרן על מכשירי 'פוקוסוייפ פרו' עומדת בממוצע על כשנה עד שנתיים והיא תלויה במשווק המורשה או ביצרן ממנו נקנה המוצר.

מפרט טכני – וופורייזר פוקוסוייפ פרו (Focusvape Pro)

מידות המכשיר: 17.5 ס"מ / 2.5 ס"מ

טמפרטורה מקסימלית: 240 מעלות צלסיוס

משקל המכשיר: 180 גרם

זמן חימום מלא בשניות: 60 שניות לתחילת פעילות

זמן טעינה מלאה בדקות: 120 דקות טעינה רצופה

קיבולת תא האידוי: 0.25 גרם של חומר צמחי בלבד

מה יש בערכה של Focusvape Pro?

הערכה המשווקת עם מכשיר וופורייזר Focusvape Pro כוללת את האלמנטים הבאים:

1 x מכשיר אידוי Focusvape Pro
1 x מברשת ניקוי
1 x מטען וכבל USB לטעינת המכשיר
3 x רשתות סינון להחלפה
1 x מדריך למשתמש במספר שפות
1 x פיית פיברגלס קצרה
1 x פיית סיליקון
1 x מתקן מים לסינון נוסף